Šokoladinis pyragas
2016-03-16
0

Vaikai labai mėgsta padėti suaugusiesiems virtuvėje gaminti maistą. Lauko žaidimų virtuvėlė ar smėlio aikštelė yra puiki išeitis leisti vaikams laisvai veikti ir mėgautis maišymu, pilstymu ir kt., neteriojant tikrų maisto produktų.

Pavasarį, kai maišosi sniegas su purvu, galima išbandyti kitokį smėlio pyrago „receptą“. Šiam darbeliui reikalingas drėgnas lipnus sniegas ir purus dirvožemis, pavyzdžiui, kurmiarausio žemė. Ir patys įvairiausi papuošimai, paimti čia pat iš gamtos: uogos, sėklos, akmenėliai, pagaliukai ir kt.

Pyragą būtina vėliau draugiškai „suvalgyti“. Tai puiki proga vaikams pasimokyti serviravimo ir mandagaus elgesio taisyklių. Šis smagus užsiėmimas įtraukia žaisti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Reikalingos medžiagos

Kepimo forma, kastuvėlis, padėklas, peilis, dirvožemis, sniegas, putino uogos, akmenėliai.

Eiga

Į kepimo formą įdėkite sluoksnį dirvožemio žemės ir stipriai suspauskite. Padenkite storai sniegu ir vėl prispauskite. Taip sluoksniuokite žemę su sniegu, kol prisipildys pilnas indas. Apverskite jį ir „pyragą“ atsargiai išverskite ant padėklo. Beliko dailiai papuošti. Skanaus!

Autorė – Joviltė Noreikienė

Nuotraukų autorė – Greta Juodžiukynaitė

Leave a Reply

error: Puslapio turinys yra saugomas!
%d bloggers like this: