Ilona Grigaravičienė

Esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė, todėl įgijau ne vieną specialybę, esu: matematikos mokytoja (bakalauras), Valdorfo pedagogikos specialistė (sertifikatas), ikimokyklinio ugdymo auklėtoja (Edukologijos magistras), Švietimo įstaigų administravimo specialistė (Administravimo magistras). Patinka darbas su vaikais ir suaugusiais žmonėmis, galbūt todėl visą laiką darbuojuosi švietimo srityje: dar nebaigus pirmųjų studijų, jau teko padirbėti mokykloje ir darželyje. Paskui dirbau lopšelio bei darželio grupėse auklėtoja, direktorės pavaduotoja ugdymui ir dar to pačiu metu dalyvavau aktyvioje profesinių sąjungų veikloje: atstovavau ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogus. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyr. specialiste dirbu jau vienuoliktus metus ir esu atsakinga už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimą. Taigi tenka darbuotis, kaip sakoma, „įvairiose barikadų pusėse“. Dirbant ministerijoje, daug laiko tenka praleisti rengiant, gilinantis ir derinant teisės aktus, taip pat pristatant juos bei aiškinant specialistams ar visuomenei. Kadangi esu „tiksliukė“ iš prigimties, tai darbas su teisės aktais, nors ir vadinamas „sausu“, bet man tinka.

Taigi šiame renginyje pasistengsiu „sausus ir tikslius“ teisės akus pristatyti gyvai ir vaizdžiai. Apie ugdymą lauke sužinojau studijuodama Valdorfo pedagogiką. Šių studijų metu turėjome galimybių bendrauti, klausytis fantastiškų dėstytojų iš Vokietijos, Danijos, Švedijos ir kitų šalių. Man teko stažuotis Danijoje, pabuvoti Vokietijos, Vengrijos, Čekijos, Austrijos, Anglijos, Turkijos ir kt. šalių ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Ilgą laiką dirbau darželio grupėje, kurioje kartu su kolege taikėme Valdorfo pedagogikos elementus. Kadangi Lietuvoje prieš 10-15 metų dar niekas negalvojo apie lauko darželių atsiradimo galimybes, tai būtent Valdorfo metodikos taikymas sudarė galimybes vaikams ilgiau ugdytis lauke, būti labiau savarankiškais, laisvais ir pasitikinčiais savimi.

Visada žavėjo žmonės, kurie geba ugdyti vaikus kitokioje aplinkoje ar lauko sąlygomis. Žmonės, turintys šiek tiek kitokį supratimą bei požiūrį į mažo vaiko ugdymą, jo išpildymo galimybes; sveiką-aktyvią gyvenseną ir begalinį norą, kad visa tą gėrį pajustų ir pamatytų vaikai nuo mažumės. Gyvenu aktyvų gyvenimą. Labai patinka gamta – tiek augmenija, tiek ir gyvūnija. Mėgstu keliauti tie po Lietuvos gražiausias ar lankytinas vietas, tiek po šiltus kraštus – laipioti kalnais, vaikščioti salų pakraštėliais, ten, kur žemė susilieja su vandenynais ar jūromis. Daug sportuoju: bėgioju, plaukioju bei treniruojuosi salėje.

Ieškoti artimiausio seminaro

error: Puslapio turinys yra saugomas!