Ar ugdymas lauke suderinamas su teisės aktais?

LR ŠMM ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė

kviečia į trečiąjį ciklo apie ugdymą lauke seminarą

„Ar ugdymas lauke suderinamas su teisės aktais?“

Seminaro metu išsiaiškinsite, kurie teisės aktai yra svarbūs organizuojant ikimokyklinį ir/ar priešmokyklinį ugdymą tiek lauke, tiek ir patalpose. Kokie yra pagrindiniai dokumentai reglamentuojantys švietimo sistemą ankstyvajam ugdyme? Kokie reikalavimai yra darbuotojams dirbantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigose, jų funkcijos ir kt.? Kokių leidimų reikia išsivesti vaikus už ugdymo įstaigos ribų? Kaip reglamentuojamas buvimo lauke trukmės didinimas? Ar lauko dienų ir lauko grupių galime tikėtis tradicinėse įstaigose, kurios vykdo ikimokyklinio ir/ar priešmokyklinio ugdymo programas (darželiuose)? Sužinosite, su kokiais įstatymų iššūkiais susidūrė Lauko darželis.

Artimiausi seminarai:
2017 m. lapkričio 25 d. Vilniuje
2017 m. lapkričio 26 d. Vilniuje

Registracija į seminarą

Seminaro programa

Programa
 • 9:30-10:00​ ​val. ​Registracija​.
 • 10:00-13:00 val. Darbas seminare:
  • Informacija apie ikimokyklinį ir/ar priešmokyklinį ugdymą reglamentuojančius
   teisės aktus Lietuvoje.
  • Teisiniai dokumentai kurie svarbūs organizuojant ankstyvąjį ugdymą lauke ir
   patalpose.
 • 13:​0​0–13:​3​0 ​ val. ​Pietūs.​
 • 13:30–16:30 ​ val. Praktiniai klausimai:
  • Praktiniai patarimai, kaip rasti reikalingus teisės aktus.
  • Aktualių Lauko darželiui teisinių dokumentų aptarimas.
 • 16:30​ ​val.​ Klausimai ​i​r​ ​atsakymai​.
Sąlygos Data: 2017 m. lapkričio 25 ir 26 d.

Laikas: 10:00 – 17:00 val. (su pietų ir kavos pertraukomis).

Vieta: VšĮ Lauko darželis, Pūčkorių g. 5, Vilnius.

Informacija: renginiai@laukodarzelis.lt arba 8 678 31710.

Kaina: 57 eur. Į kainą įskaičiuota:

 • Seminaro dalomoji medžiaga.
 • Maitinimas seminaro metu (kavos pertraukos, pietų užkandis).

Lektorė Ilona Grigaravičienė

Esu mokymosi visą gyvenimą šalininkė, todėl įgijau ne vieną specialybę, esu: matematikos mokytoja (bakalauras), Valdorfo pedagogikos specialistė (sertifikatas), ikimokyklinio ugdymo auklėtoja (Edukologijos magistras), Švietimo įstaigų administravimo specialistė (Administravimo magistras). Patinka darbas su vaikais ir suaugusiais žmonėmis, galbūt todėl visą laiką darbuojuosi švietimo srityje: dar nebaigus pirmųjų studijų, jau teko padirbėti mokykloje ir darželyje. Paskui dirbau lopšelio bei darželio grupėse auklėtoja, direktorės pavaduotoja ugdymui ir dar to pačiu metu dalyvavau aktyvioje profesinių sąjungų veikloje: atstovavau ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogus. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyr. specialiste dirbu jau vienuoliktus metus ir esu atsakinga už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimą. Taigi tenka darbuotis, kaip sakoma, „įvairiose barikadų pusėse“. Dirbant ministerijoje, daug laiko tenka praleisti rengiant, gilinantis ir derinant teisės aktus, taip pat pristatant juos bei aiškinant specialistams ar visuomenei. Kadangi esu „tiksliukė“ iš prigimties, tai darbas su teisės aktais, nors ir vadinamas „sausu“, bet man tinka.

Taigi šiame renginyje pasistengsiu „sausus ir tikslius“ teisės akus pristatyti gyvai ir vaizdžiai. Apie ugdymą lauke sužinojau studijuodama Valdorfo pedagogiką. Šių studijų metu turėjome galimybių bendrauti, klausytis fantastiškų dėstytojų iš Vokietijos, Danijos, Švedijos ir kitų šalių. Man teko stažuotis Danijoje, pabuvoti Vokietijos, Vengrijos, Čekijos, Austrijos, Anglijos, Turkijos ir kt. šalių ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Ilgą laiką dirbau darželio grupėje, kurioje kartu su kolege taikėme Valdorfo pedagogikos elementus. Kadangi Lietuvoje prieš 10-15 metų dar niekas negalvojo apie lauko darželių atsiradimo galimybes, tai būtent Valdorfo metodikos taikymas sudarė galimybes vaikams ilgiau ugdytis lauke, būti labiau savarankiškais, laisvais ir pasitikinčiais savimi.

Visada žavėjo žmonės, kurie geba ugdyti vaikus kitokioje aplinkoje ar lauko sąlygomis. Žmonės, turintys šiek tiek kitokį supratimą bei požiūrį į mažo vaiko ugdymą, jo išpildymo galimybes; sveiką-aktyvią gyvenseną ir begalinį norą, kad visa tą gėrį pajustų ir pamatytų vaikai nuo mažumės. Gyvenu aktyvų gyvenimą. Labai patinka gamta – tiek augmenija, tiek ir gyvūnija. Mėgstu keliauti tie po Lietuvos gražiausias ar lankytinas vietas, tiek po šiltus kraštus – laipioti kalnais, vaikščioti salų pakraštėliais, ten, kur žemė susilieja su vandenynais ar jūromis. Daug sportuoju: bėgioju, plaukioju bei treniruojuosi salėje.

Registracija į seminarą

Išduodame kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Kontaktai pasiteiravimui:

renginiai@laukodarzelis.lt
+37067831710

Dalomoji medžiaga seminaro dalyviams

error: Puslapio turinys yra saugomas!