Žilvinas Karpis

Zilvinas KarpisPirmojo Lauko darželio Lietuvoje įkūrėjas ir vadovas. Idėją miesto vaikus ugdyti parkuose, leidžiant jiems beveik visą dieną būti gamtoje, parsivežė iš Švedijos – ten dažnai lankydavosi komandiruočių metu. Kurį laiką nesėkmingai ieškojęs panašaus darželio Lietuvoje, nusprendė darbą skandinavų kapitalo įmonėje iškeisti į sveikesnę, kūrybiškesnę ateitį dviem savo vaikams.

Pradėjęs nuo kelių vaikų darželio Pavilnių regioniniame parke, greitai suprato, kad ugdymo gamtoje filosofija subūrė didelę šeimų bendruomenę. Taip atsirado Lauko darželio filialai Ąžuolyno parke Kaune ir Vingio parke sostinėje. Ieškodamas lauko pedagogikos ekspertų, kaupdamas teorines ir praktines žinias apie šią ugdymo sritį, Ž. Karpis išmaišė pusę Europos. Keliavo į Islandiją, Norvegiją, Švediją, Didžiąją Britaniją, apžiūrėjo netradicinius darželius Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Estijoje.

„Lauko darželis – pirmasis, drąsiausias lauko pedagogikos bandytojas, tai darantis visu pajėgumu ir iš esmės“, – sako lauko pedagogikos idėjos skleidėjas, skaitantis paskaitas, rengiantis seminarus Lietuvoje ir užsienyje, dažnai į Lietuvą pasikviečiantis šios srities žinovų iš kitų šalių. Nuo šio rudens – ir Vilniaus kolegijos lektorius, ruošiantis ikimokyklinio ugdymo pedagogus.

Teigiamą šio netradicinio darželio poveikį pirmiausia pajuto jo įkūrėjo vaikai. Lauko darželio vadovui atrodo svarbu tyrinėti ugdymo lauke poveikį vaikams – taip gimsta auklėtojų apklausos apie žygiuose dalyvaujančių darželinukų fizinius bei emocinius pokyčius, bendradarbiavimas su šalies aukštojo mokslo įstaigomis, gamtininkais.

Lauko darželio komanda pamažu keičia ir valstybinių institucijų požiūrį į ugdymą lauke, pripažįstant jį naudingu auginant sveiką, laisvą, kūrybingą, savarankišką vaiką. Iš drąsios idėjos išaugęs darželis tampa matomas ir tarptautinėje bendruomenėje. Šių tikslų pasiekęs Ž. Karpis tikisi, kad ateityje lauko pedagogika bus įprasta ir valstybiniams darželiams.

Šiuo metu jis priklauso Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybai, o savo baigtų mokslų sąraše turi dar ir kompozitoriaus diplomą.

Ieškoti artimiausio seminaro

Skaityti pranešimai viešuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje:

2018 m. gegužės 10 d. pranešimas “Darnus ugdymas – pažangi visuomenė” tarptautinėje konferencijoje “Aukštojo mokslo ir veiklos pasaulio bendradarbiavimas: tvarumas, inovatyvumas ir kūrybingumas” Vilniaus kolegijoje

2018 m. kovo 26 d. pranešimas “Nature schools in the Baltic countries” konferencijoje “4th Edna gathering: National Association of Nature Education” Oleiros, A Coruña (Spain)

2018 m. kovo 24 d. pranešimas “The management of resources and
talents in nature schools: Funding, human resources and leadership” tarptautiniuose mokymuose “Nature education projects: management of emotions and talents” Oleiros, A Coruña (Spain)

2017 m. balandžio 28 d. pranešimas “Vaikų darželis lauke” seminare „Socialinė ekologija ir bendruomenės vaidmuo kuriant kitokį vaikų darželį“ Kauno Valdorfo darželyje „Šaltinėlis“

2017 m. balandžio 6 d. pranešimas “Vaikų saugumo lauke ribos” konferencijoje “Ankstyvasis saugaus eismo ugdymas – investicija į vaiko, kaip atsakingo keliautojo ateitį” Vilniaus miesto savivaldybėje

2017 m. sausio 28 d. pranešimas “Patirtinis ugdymas” konferencijoje “Ankstyvasis ugdymas – investicija į vaiko, kaip valstybės piliečio, ateitį” Vilniaus mokytojų namuose

2016 m. gruodžio 8 d. pranešimas “Ugdymas lauke praktiškai” konferencijoje „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų rengimo problematika“ Kauno kolegijoje

2016 m. gegužės 25 d. pranešimas “Outdoor Kindergarten” tarptautinėje konferencijoje “Tallinn University Rakvere College 8th International Conference of Outdoor Pedagogy” Aqva Hotel & Spa Conference Centre, Rakvere (Estija)

2016 m. vasario 8 d. pranešimas “Kaip prisijaukinti lauką” konferencijoje “Ugdymas lauke: veikiame ir dalijamės” Vilniaus miesto savivaldybėje

Įvykę seminarai:

2018 m. birželio 16 d. Vilniuje
2017 m. spalio 1 d. Vilniuje
2017 m. rugsėjo 30 d. Vilniuje
2016 m. spalio 18 d. Mažeikiuose
2016 m. gegužės 18 d. Vilniuje
2016 m. gegužės 17 d. Mariampolėje
2016 m. gegužės 5 d. Kaune
2016 m. gegužės 4 d. Biržuose
2016 m. balandžio 20 d. Kėdainiuose
2016 m. balandžio 17 d. Marijampolėje
2016 m. balandžio 14 d. Nemėžyje
2016 m. balandžio 7 d. Vilniuje
2016 m. kovo 31 d. Vilniuje
2016 m. kovo 24 d. Kaune
2016 m. kovo 16 d. Vilniuje
2016 m. sausio 30 d. Tartu (Estija)
2015 m. spalio 14 d. Vilniuje

Ieškoti artimiausio seminaro

error: Puslapio turinys yra saugomas!