[email protected] +370 678 31710
Sniego “keksiukai”
2016-02-07
0

Limpantis sniegas yra tikras vaikų džiaugsmas. Siūlome kieme ne tik pastatyti sniego senį ar surengti sniego mūšį, bet ir tokiomis dienomis pasigaminti spalvotų sniego „pyragėlių“. Ši veikla visus pradžiugins ne tik spalvomis, bet ir sudomins fizikiniu dėsniu – neįprastu būdu pasemti ir pernešti skystį. Tikras iššūkis mažiems vaikų piršteliams ir koks ypatingas nugalėtojo jausmas – pavykus!

Reikalingos medžiagos

Sniegas, spalvoti vandeniniai dažai, šiaudeliai kokteiliams, nedideli indeliai nuo jogurto.

Eiga

Kiekvienam vaikui išdaliname po du indelius. Vieną jų pridedame sniego ir tangiai suspaudžiame, o kitą 2/3 užpildome gausiai vandeniu praskiestais dažais. Šiaudelius sutrumpiname per pusę ir puseles išdaliname vaikams. Šiam užsiėmimui tinka labiau platesni šiaudeliai, nei įprasti.

Pirštu uždengiame vieną šiaudelio galą ir merkiame jį į dažus. Šiaudelį atidengiame, leidžiame pakilti juo skysčiui ir vėl uždengiame. Tuomet atsargiai iškeliame, pernešame virš indelio su sniegu ir pirštą vėl atleidžiame. Spalvotas skystis dailiai išsilieja ant sniego. Taip kartojame kelis kartus. Po to paprašome vaikų pasikeisti indeliais su dažais ir išbandyti kitą spalvą. Kuo daugiau kartų kartosime veiksmą, kuo labiau persigers „keksiukas“ spalvomis, tuo bus dailesnis.

Baigus užsiėmimą sniego „keksiukus“ išverčiame iš indelių.

Autorius – Joviltė Noreikienė

Nuotraukų autorė – Greta Juodžiukynaitė

Leave a Reply

%d bloggers like this: